Home

Kde nás najdete

Mapa

Sirupy

 

BYLINNÉ  SIRUPY

 

Tyto sirupy jsou pomocníky při různých chorobách- podle potíží, na které jsou určeny. Nevhodné použití je u lidí s cukrovkou, neboť obsahují cukr. Sirupy nejsou určeny pro děti do tří let věku .
Dávkování je 2x-3x denně čaj.lžičku,do vody nebo čaje ale i samostatně – příjemná sladká chuť.

 

Antigrip – tento sirup je vyroben z plodů rakytníku  a kořene echinacei. Je to výborná kombinace na posílení imunity při chřipkách a nachlazení. Rakytník má velké množství vitamínu A a C, dále vit.B,D,E,F,K a P, je tedy vynikajícím zdrojem na doplnění vitamínů. Posiluje plíce, zažívací orgány, hojí sliznice, rozpouští hleny a působí jako stimulans při vyčerpání.Echinacea výrazně zvyšuje imunitu působením na lymfatický systém, působí antibioticky proti bakteriím, ale i proti některým virům např.herpetickým(oparovým).

Antigrip pro děti – je vyráběný také z plodů rakytníku a kořene echinacei jen je v něm menší podíl rakytníku. Neboť rakytník obsahuje mnoho vit.C, který může mít ve větším množství  zvláště pro děti projímavý účinek a zkušenosti s Antigripem to dokazovaly, proto vznikl tento dětský sirup.

Bezinkový(květový)sirup – Květ bezinky má potopudné a močopudné účinky, proto je výborným pomocníkem při nachlazení. Podporuje vykašlávání a posiluje lymfatický systém. Je vhodný při nemocech cév, neboť květ bezu černého obsahuje látku rutin, která zpevňuje a zpružňuje cévní stěny.

Bezinkový(plodový)sirupPlod bezinky je jedinečná pomůcka pro jedince mající potíže s anemií, ale i tam kde je potřebná rychlá výměna krve.To jsou i choroby onkologické a všechny u nichž závisí vyléčení na kvalitní krvi. Je možno jej také použít při bolestech trojklanného nervu, páteře či kloubů, neboť plod bezinky působí protizánětlivě a jako analgetikum.

Černá jeřabina sirup – Plod černé jeřabiny harmonizuje činnost štítné žlázy, zvýšenou funkci snižuje a sníženou zvyšuje, proto se používá při různých jejích poruchách. Obsahuje velké množství vit.P, který  také příznivě ovlivňuje pružnost a propustnost cévních stěn. Černé jeřabině se někdy říká „malá vitamínová bomba“, neboť obsahuje velké množství už zmíněného vit.P, dále vit.C,B,E,PP, provitamín A a také jód.

Černý rybíz-sirup je výborný při únavě, posiluje po těžkých chorobách, má velké množství vitamínů, podáváme jej proti účinkům stresu

Červená řepa, ( sirup) , je bohatá na vitamíny a stopové prvky jako je draslík, hořčík, vápník železo, selen.Používá se při různých krevních chorobách a při nádorovém onemocnění. Působí očistně na játra, podporuje látkovou výměnu, zlepšuje mozkovou činnost

Diviznový sirup – Divizna se využívá  při zánětlivých chorobách průdušek, podporuje vykašlávání, tlumí křeče průdušek, takže je možné ji použít i při astmatu. Posiluje činnost sleziny. Je vhodné ji použít při zánětlivých chorobách žaludku a střev, neboť divizna obsahuje hodně slizu, který chrání a hojí všechny sliznice.

Dobromyslový sirup – Dobromysl se používá  při zahlenění a při suchém, dráždivém kašli. Podporuje trávení, harmonizuje tvorbu žaludečních šťáv a tvorbu enzymů slinivky, čímž pomáhá zlepšovat její funkci. Bylinka je věrná svému jménu, neboť při delším užívání zklidňuje mysl, zlepšuje náladu a působí jako antidepresivum.

Echinaceový sirupEchinacea výrazně zvyšuje imunitu, proto je možno ji používat preventivně v období chřipkových epidemiích. Výborně posiluje lymfatický systém. Působí také protizánětlivě a jako antibiotikum nejen proti bakteriím, ale i proti chřipkovým a herpetickým (oparovým) virům. Osvědčila se i ke zlepšení hemeroidů, křečových žil i bércových vředů.

Jitrocelový sirup – Jitrocel kopinatý má protizánětlivé účinky, používá se při kašli, nachlazení, posiluje slabé plíce, čistí krev, posiluje žaludek i celý trávicí trakt, odhleňuje.

Kontryhelový sirup - je vhodný při klimakterických potížích, neboť příznivě ovlivňuje psychiku, Tlumí nadměrné menstruační, ale i jiné krvácení (např. z nosu). Zpevňuje podbřišek, což je velmi příznivé při sklonu k potratům a snižování dělohy. Působí močopudně, prohlubuje spánek, pomáhá při křečovitých bolestech v trávícím ústrojí.

Kopřivový sirup – Kopřiva podporuje tvorbu krve, působí  proti chřipkovým virům, působí močopudně, zlepšuje tvorbu enzymů slinivky, takže zlepšuje její funkci, pomáhá prokrvovat vnitřní orgány. Posiluje organismus.

Lichořeřišnicový sirup - Jeho určení na močové infekce všeho druhu je vhodné především tam ,kde se z choroby plicní, stává choroba močová, což se velmi často stává. Infekce je vytláčená ven právě přes močové cesty a mnohdy se rozbují se stejnou nebo větší intenzitou. Pokud chcete zabránit podobnému vývoji, spolehlivě pomůže. Jeho určení je vhodné jako antibiotický přípravek pro děti.

Lipový sirup – Lípa působí výrazně potopudně a současně močopudně, proto se velice úspěšně používá při chorobách z nachlazení. Prohřívá organismus, působí žlučopudně, spasmolyticky, takže pomáhá při křečovitých bolestech v trávicím ústrojí a močových cestách.

Mátový sirup – Mátu lze využít především tam, kde je potřeba zlepšit funkci trávicího ústrojí. Podporuje funkci jater, příznivě ovlivňuje též slinivku břišní. Pomáhá při nadýmání. Posiluje nervovou soustavu.. Mátu je možno využít i v horkých dnech na ochlazení organismu, neboť mentol, který obsahuje vyvolává pocit chladu.

Mateřídouškový sirup Mateřídoušku je možno využít na desinfekci dýchacích cest, při zánětu průdušek, přináší úlevu od kašle. Při prochladnutích(např. od studeného větru) ji můžeme použít jako prevenci před nemocí a k posílení organismu. Desinfikuje moč.cesty i trávicí ústrojí, zmírňuje  kvasné procesy ve střevech.

Meduňkový sirup – Meduňka posiluje nervy, proto je vhodná při nervové vyčerpanosti, nespavosti, úzkosti a mírných depresích. Pomáhá také při žaludeční a střevní neuróze, nadýmání, křečovitých bolestech v břiše(menstruačních,různých kolikách apod.) Ovlivňuje i arytmie a bušení srdce.

Pampeliškový sirup – Pampeliška je vhodná především pro toho, kdo se neumí v životě radovat, kdo postrádá radost anebo se svou radost snaží nahradit nějakým hmotným požitkem hlavně sladkostí. Je vhodná i při nachlazení a kašli. Posiluje játra a slinivku.

Přesličkový sirup - Přeslička působí příznivě na pružnost a propustnost cévních stěn. Má účinky protirevmatické, je vhodná k léčbě a prevenci moč. kaménků a zánětů. Kyselina křemičitá obsažená v přesličce má výborné hojivé účinky na sliznice. Dodává tělu minerální látky.

Řebříčkový sirup – Řebříček tlumí různá krvácení(menstruační, z nosu, do žaludku, hemeroidní apod.). Někdy se nazývá“králem ženských nemocí“, neboť upravuje menstruační cyklus, snižuje bolestivost při menstruaci, příznivě ovlivňuje funkci dělohy, působí i velmi příznivě při klimakterických potížích. Podporuje trávení, pomáhá při křečovitých bolestech v trávicím traktu a působí proti nadýmání. Má močopudné a desinfekční účinky. Ovlivňuje také krvetvorbu, využívá se při léčbě hemeroidů, křečových žil a jiných cévních nemocech.

Sedmikráskový sirupSedmikráska je výborná na podporu vykašlávání, na zmírnění a zklidnění kašle, má účinek protizánětlivý a hojivý, při astmatu uvolňuje křeče a celkově uklidňuje.Lze ji využít i při migréně.

Slézový sirup – Sléz maurský svým obsahem slizu ochraňuje sliznice, takže jej můžeme použít při vředové chorobě žaludku, dvanácterníku, střev a ochranu celého trávicího ústrojí. Ochraňuje též sliznice dýchacích cest, působí proti suchému, dráždivému kašli. Můžeme jej použít také pro předcházení poškození sliznic např. některými léky.

Svízelový sirup – svízel syřišťový ze kterého je tento sirup, velice příznivě působí na lymfatický systém, činnost jater a sleziny. Posiluje nedostatečnou činnost ledvin, působí močopudně, je možné jej použít jako pomocný prostředek při zánětlivých chorobách ledvin. Zlepšuje krevní oběh a prokrvování. Pomáhá při nervových potížích.

Šalvějový sirup – Šalvěj působí silně antibioticky, proto ji lze použít při nemocech horních cest dýchacích, bolestech v krku a angínách. Silně protizánětlivě působí i v moč.cestách, zažívacím ústrojí a ovlivňuje i gynekologické záněty. Je výborným pomocníkem pro ženy v období přechodu, neboť v malých dávkách snižuje pocení a tím, že harmonizuje nervovou soustavu, zmírňuje návaly horka, bušení srdce a problémy s přechodem související(nervozita, rozladění apod.)

Tymiánový sirup Tymián působí antibioticky a silně protizánětlivě v dýchacích cestách a trávicím ústrojí, zlepšuje trávení, zvyšuje obranyschopnost organismu proti chřipkám a nachlazení. Tlumí křečovité bolesti žaludku a střev. Výborně tlumí kašel  a podporuje vykašlávání při bronchitidě.

Yzopový sirup – Yzop působí desinfekčně až antibioticky v dýchacích cestách, uvolňuje hleny a podporuje jejich vykašlávání. Je vhodný při chřipkách, zánětu lymfatických žláz a proti nadměrnému pocení. Antibiotický účinek se projevuje i v moč.cestách. Pomáhá také v oblasti trávicího ústrojí proti zánětům a křečovitým bolestem, při nadýmání. Celkově posiluje organismus.

 

 

Složení sirupů: cukr nebo karamel (jen některé k tomu vhodné jsou s karamelem), voda, výluh z čerstvé bylinky nebo výtažek z plodu, citron, sorban draselný

 

                               

                          „PEČENÉ OVOCNÉ ČAJE“

LAHŮDKA Z BABIČČINY ZAHRÁDKY Směs domácího ovoce v karamelovém základě vhodná pro přípravu čaje.

Tento čaj působí jako zahřívající a harmonizující díky koření ( hřebíček, skořice), které obsahují. Ovoce spolu s karamelem působí velice vhodně a blahodárně na zažívací trakt a celý organismus. Výživné látky, vitamíny, minerály a vláknina, které jsou v ovoci obsaženy jsou pro naše tělo posilující, osvěžující a léčivé. Složení: karamel, jablka, hrušky, jahody, broskve, černá jeřabina, černý rybíz, maliny, třešně, citron, hřebíček, skořice, Tuzemák  

 

LAHŮDKA Z JIŽNÍCH KRAJIN  Směs ovoce pocházející z jižních krajin  vhodná pro přípravu čaje.

Tato směs je spíše ochlazující, neboť jižní ovoce roste v teplých krajích, kde smí působit k ochlazení těla i duše pro tamější obyvatele. V našich podmínkách je vhodný převážně v teplých letních dnech pro ochlazení. V zimním období přidáváme do této směsi prohřívající zázvor, který prohřívá ledviny a tím celé tělo. Pro ještě lepší zahřívající účinek vyrábíme tento čajík i s karamelem

Složení: cukr, ananas, mandarinka, pomeranč, mango, grep červený, kiwi, citron, zázvor

Příprava čaje: do 1/4 l hrníčku dáme 1,5 - 2 čaj.lžičky směsi (podle toho, jak kdo má rád sladké), zalejeme horkou vodou a řádně promícháme.

Oba čajíky jsou pro svou hustou konzistenci vhodné i na přípravu různých koktejlů, na pudinky, poháry, palačinky zmrzlinu , do jogurtu i zakysané smetánky , i na chlebík s máslem . ČAJ - do běžného šálku ( 200ml ) stačí 1 čajová lžička směsi , zalít horkou či studenou vodou dle ročního období a chuti .  Osvěžující a zároveň výživný nápoj .

 

 

Vánoce 2010 Fotogalerie

AKCE !

Kvetoucí čaje

Sypané čaje

Bylinné sirupy

Koření

Zdravá výživa

Mlsání, čokoláda

Minerály,polodrahokamy

Vykládací a inspirační karty

FANTASY ART sběratelské karty

Hry a hračky

Vodní dýmky

Knihy

Doplňkový sortiment

NOVINKY

TOPlist